Σχολικές Γιορτές

Γιορτή 25ης Μαρτίου - Θεατρική Παράσταση

Την Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε η γιορτή των μαθητών και μαθητριών της Στ' τάξης του σχολείου μας για τον εορτασμό της εθνικής μας επετείου.
Μέσα από τα θεατρικά τους δρώμενα τα παιδιά ανέδειξαν τη ζωή γυναικών -ηρωίδων που αγωνίστηκαν για να ορίσουν τη ζωή τους με το δικό τους τρόπο, σε μια εποχή που η θέση της γυναίκας ήταν υποδεέστερη σε σχέση με των ανδρών.
Επίσης, οι μικροί μας μαθητές κατάφεραν να ζωντανέψουν μέσα από την αφήγηση τους σπουδαίες προσωπικότητες του 1821 μεταφέροντας μας στην εποχή της ελληνικής Επανάστασης.
Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά για την υπέροχη προσπάθεια τους.