Επίσκεψη κ.Στέλιου Καμπούρη

Την περασμένη Παρασκευή, 28 Μαΐου επισκέφτηκε το σχολείο μας ο προηγούμενος διευθυντής μας και αντιπεριφερειάρχης εκπαίδευσης και δια βίου μάθησης, κύριος Στέλιος Καμπούρης. Η πρόσκληση έγινε από τους μαθητές του Ε1 τμήματος και την εκπαιδευτικό της Γεωγραφίας στο τμήμα κ. Σέβη Βίγκα με αφορμή την αντίστοιχη ενότητα του βιβλίου με τίτλο: η διοικητική διαίρεση της Ελλάδας. Ο κύριος Καμπούρης δέχτηκε ένθερμα την πρόσκληση και μίλησε στα παιδιά για τις αρμοδιότητες, τον ρόλο, τον τρόπο λειτουργίας, τα όργανα και τις ευθύνες της περιφέρειας και στη συνέχεια απάντησε στις εύστοχες και καίριες ερωτήσεις των παιδιών σχετικά με τα επικείμενα έργα για την ύδρευση του νομού μας, την επέκταση του αεροδρομίου αλλά και την ανάπλαση του σχολείου μας. Τον ευχαριστούμε θερμά!