Ε' Τάξη Τμήμα 1ο

Συλλογή πλαστικών καπακιών για το Σύλλογο Ατόμων με Σκλήρυνση Κατά Πλάκας

Με πρωτοβουλία του Σωματείου Ατόμων με Σκλήρυνση Κατά Πλάκας Χίου και την υποστήριξη του Δήμου Χίου, η Δράση Ανακύκλωσης πλαστικών καπακιών με σκοπό την προστασία του περιβάλλοντος, την εκπαίδευση πολιτών και μαθητών για την Ανακύκλωση και συγχρόνως την οικονομική ενίσχυση του Σωματείου συνεχίζεται για ακόμη μια χρονιά.

Το σχολείο μας συνδράμει στην προσπάθεια του Συλλόγου συλλέγοντας και παραδίδοντας πλαστικά καπάκια τα οποία προορίζονται για ανακύκλωση προκειμένου να «μετατραπούν» σε αναπηρικά αμαξίδια για συνανθρώπους μας που τα έχουν ανάγκη, ταυτίζοντας έτσι τον σημαντικό περιβαλλοντικό στόχο της ανακύκλωσης με μια σπουδαία κοινωνική πράξη.

πλαστικά καπάκια 1       πλαστικά καπάκια 2

πλαστικά καπάκια 3