Εγγραφές μαθητών στην Α’ τάξη σχολικό έτος 2023-2024

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι για την εγγραφή του παιδιού σας στο Δημοτικό Σχολείο (Από 1 Μαρτίου 2023 έως 20 Μαρτίου 2023) απαιτούνται τα παρακάτω δικαιολογητικά:

Α. υποβάλλονται κατά την εγγραφή:

(1) Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση (θα την πάρετε από το σχολείο ή μπορείτε να την κατεβάσετε πατώντας εδώ )

(2) Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου (θα την πάρετε από το Νηπιαγωγείο)

(3) Εμβόλια – Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού (θα το έχετε μαζί σας κατά την εγγραφή)

(4) Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας μαθητή (μισθωτήριο συμβόλαιο σπιτιού, φορολογική δήλωση, λογαριασμός ρεύματος, νερού ή τηλεφωνίας)

(5) Αίτηση Ολοήμερου τμήματος (θα την πάρετε από το σχολείο ή μπορείτε να την κατεβάσετε πατώντας εδώ)

Β. Υποβάλλεται άμεσα ή έως στις 11 Σεπτεμβρίου 2023:

(6) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) (θα σας δοθεί από το Σχολείο ή μπορείτε να την κατεβάσετε πατώντας εδώ και θα πρέπει να το επιστρέψετε συμπληρωμένο από νοσοκομειακό ή ιδιώτη γιατρό)

Γ. Απαιτείται για την εγγραφή:

(7) Πιστοποιητικό Γέννησης του παιδιού (θα το αναζητήσει το ίδιο το Σχολείο, δεν χρειάζεται να το προσκομίσετε εσείς)

Δ. Πρόσθετα δικαιολογητικά κατά περίπτωση:

(8) Δικαστική Απόφαση ή Ιδιωτικό Συμφωνητικό Επιμέλειας (σε περίπτωση διαζυγίου ή διάστασης)

(9) Ιατρική γνωμάτευση (εάν το παιδί πάσχει από χρόνια ασθένεια)

(10) Διάγνωση από το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. ή αναγνωρισμένο δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο

Πριν την προσέλευση σας και για να μη χρειαστεί να περιμένετε, τηλεφωνήστε μας στο 2271031226 για να σας ορίσουμε την ημέρα και την ώρα της εγγραφής.

Σας καλωσορίζουμε στο σχολείο μας και σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία!

Ο Διευθυντής του Δ.Σχ. Αγίου Μηνά Θυμιανών

Κολλιάρος Θεμιστοκλής

Email του Σχολείου: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Τηλέφωνο του Σχολείου: 2271031226