Β' Τάξη

ΒΟΛΤΑ Β ΤΑΞΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 25/12024

Στα πλαίσια των εργαστηρίων δεξιοτήτων με θέμα επιχειρηματικότητα, οι μαθητές των δύο τμημάτων της Β΄ τάξης μαζί με τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς επισκέφθηκαν τα μαγαζιά της γειτονιάς του σχολείου. Πέρασαν από καφενείο, φαρμακείο, μπακάλικο και έκαναν στάση και ερωτήσεις για τις δουλειές τους , στους καταστηματάρχες του κρεοπωλείου, του ψιλικατζίδικου ,του κομμωτηρίου και του πρατηρίου του φούρνου.

Πέρασαν κι από τις “βότες” το παλιό χωριό όπου είχαν την ευκαιρία να μιλήσουν για τα επαγγέλματα που άνθιζαν παλιά, καθώς η ζωή αλλάζει στο πέρασμα των χρόνων.

Η όμορφη βόλτα κατέληξε στο πηγάδι του Καρουλίου.